LEKCE JÓGY

Jóga podle vašich představ

Jógové lekce na míru
Jste parta kamarádek, spolupracovnic či kolegyň a hledáte jógu na míru ve vámi zvoleném dopoledním nebo odpoledním čase jen pro sebe?
Rádi pro vás sestavíme lekce přesně podle vašich představ.

BodyAwake® Jóga

Jemná jóga pro probouzení vašeho těla
Vědomou prací s dechem se dostáváme do míst, které naše fyzické tělo z důvodu přizpůsobování se různým životním situacím přestalo správně používat. Pomocí dechu znovu aktivujeme komunikační dráhy v těle, vracíme tělu jeho přirozenou flexibilitu a sílu. BodyAwake® Jóga je vhodná pro začátečníky i pokročilé, v jógových pozicích postupujeme zvolna, v souladu s naším tělem. Lekce vždy začíná i končí krátkou meditací. Během lekce občas pracujeme s jednoduchými mantrami, které nám umožňují dobré naladění těla a usnadňují nám jeho vnímání.

Vinyasa jóga

Dynamická jóga v rychlém i pomalejším rytmu
Při lekci vinyasy se naladíme na sebe sama a pohyby povedeme v rytmu dechu. Nádech-pohyb-výdech-pohyb. Přechody mezi jednotlivými asánami plynou v souladu s naším dechem. Jde o dynamickou formu jógy, kdy hodinou proplujeme někdy v pomalejším, jindy v rychlém tempu a na konci se budeme cítit vyrovnanější, silnější a klidnější. Lekce může obsahovat krátkou meditaci nebo pranajamu. Uvidíme se na podložce!

Hatha jóga

Plynulá jóga pro zklidnění mysli a protažení těla
Hatha jóga jde od základů těla a duše. Propojením vědomého pohybu a dechu vás praxe laskavě zavede do vašeho nitra a dotkne se vašeho srdce.
Při jógové praxi se ze začátku pomalu připravíme jemnými pohyby na přicházející ásany. Ukotvíme se v delších výdržích, které se s hatha jógou pojí. V dynamičtějším středu se zaměříme na plynulé propojení dechu s pohybem pro ovládnutí těla a mysli zároveň. Správně poskládané sekvence vaše tělo posílí a protáhnou tak, že pocítíte větší uvolnění a snazší zdolávání překážek i mimo vaši podložku. V závěrečných pozicích, které postupně přejdou do hluboké relaxace rozpustíte veškeré tenze a napětí. Avšak to nejdůležitější, co dělá tuto praxi jógy praxí jógy, je přítomnost – pozornost a čas věnovaný sobě.

Mamamimi jóga

Jóga pro maminky s dětmi
Pro maminky je občas těžké najít čas na svou jógamatku, nebo si zorganizovat pravidelné hlídání. Proto jsme spojily maminkovství s jógou a vznikla z toho mamamimi jóga. Jde o lekce, kdy si maminka zajóguje, ale má u toho i svou ratolest, která si může vedle své maminky v klidu hrát nebo se může do lekce zapojit. Lekce je brána převážně jako příjemné setkání maminek s dětmi, než jako klasická lekce jógy, ale zase se nemusíte bát, že bychom se nezapotily. Lekce začíná i končí krátkou meditací společně s dětmi, poté následuje jógová praxe, která je laděná na potřeby maminky i dítěte.

Dětská duhová jóga

Jóga pro děti od 2 do 6 let
Kurz jógy připravený speciálně pro malé děti. Děti na lekcích potrénují svou motoriku a koncentraci, posílí svalstvo, hravou formou se naučí relaxovat a vnímat své tělo. Pomocí mindfulness budeme rozvíjet jejich emoční inteligenci a učit je vnímat jejich vnitřní svět. Vše probíhá zábavnou a hravou formou za pomocí příběhů, které pomáhají vše spojit do jednoho harmonického celku.

Power jóga

Jóga pro posílení těla
Dynamický typ jógy, při kterém se zaměříme na vhodné nastavení těla do ásán a delší výdrže v pozicích. Hodina posílí vaše tělo, prověří stabilitu a rovnováhu.

JIN jóga

Jóga zaměřená na revitalizaci pojivových tkání
Vhodný doplněk pro všechny styly jógy. Díky dlouhým výdržím v pozicích dojde k přirozené únavě svalů a vytvoří se prostor pro práci pojivových tkání. Vhodnou výbavou pro tyto lekce je klid, trpělivost a naladění na vlastní tělo.

Ranní Zlehka jóga

Začněte svůj den zlehka – jógou
Lekce pro všechny, kteří chtějí začít den vědomým pohybem, dechem a zaměřením se sami na sebe.

Power flow jóga

Jóga pro hravé posílené těla i mysli
Máte rádi Power jógu, ale i Vinyasu? Budujete rádi vaši fyzickou sílu delší výdrží v pozicích, ale zároveň si užíváte plynulost a hravost, kterou přináší Vinyasa? Power flow je právě pro vás. Začneme postupným zahřátím a několika pozdravy Slunci. V hlavní části nás čeká zábavná flow, kde se v některých pozicích chvíli zdržíme a pořádně tak zahřejeme a posílíme svaly. Lekci zakončíme zchlazením a uvolněním těla i mysli v Shavásaně. Po hodině budete
odcházet nabiti energií a připraveni čelit všem novým výzvám.
Lekce není vhodná pro úplné začátečníky.

Jin Jang

Jóga pro propojení našich polarit
Jin a Jang jsou energie od sebe velmi odlišné. Přesto jedna bez druhé nemůže existovat. Proto se během této lekce dotkneme obou. Zastavíme se v pozicích, které naše tělo ochladí, stimulují dráhy našich orgánů, dojde k vyživení kostí a kloubů a ukotvení v přítomném okamžiku. V Jangové části lekce se poté plynule přeneseme do pozic, které rozproudí naši krev, zpevní tělo a protáhnou svaly. Celou lekcí nás budou provázet dechové techniky, které nám dopomůžou v pozicích a v cestě do našeho nitra. Na konci ještě vše podpoříme esenciálním olejem a uvolníme se v hluboké relaxaci.

Jemná jóga

Klidná jóga pro odpočinek a protažení
Jemná jóga je pro všechny, kteří s jógou začínají, mají zdravotní omezení nebo hledají klidné lekce, při kterých se naučí opravdu naslouchat svému tělu, dechu a vnitřnímu já. Chtějí si odpočinout, ale zároveň se protáhnout po dnech plných sezení a práce.